مراسم بنزین ستاره میلیون فرمانده کل سپاه

مراسم: بنزین ستاره میلیون فرمانده کل سپاه بازدید فرمانده کل سپاه از پالایشگاه پالایشگاه ستاره خلیج فارس خودکفایی بنزین پالایشگاه بندرعباس

گت بلاگز اخبار اجتماعی ۱۴۳۲ نفر از تصادف‌کنندگان اخیر، نوگواهینامه هستند

رئیس اداره حقوقی پلیس راهور ناجا گفت: با عوض کردن در شیوه اخذ گواهینامه، محدودیت‌های جدیدی جهت کسانی که تازه گواهینامه گرفته‌اند ایجاد شده است است.

۱۴۳۲ نفر از تصادف‌کنندگان اخیر، نوگواهینامه هستند

۱۴۳۲ نفر از تصادف کنندگان اخیر، نوگواهینامه هستند

عبارات مهم : اداره

رئیس اداره حقوقی پلیس راهور ناجا گفت: با عوض کردن در شیوه اخذ گواهینامه، محدودیت های جدیدی جهت کسانی که تازه گواهینامه گرفته اند ایجاد شده است است.

به گزارش مهر، سرهنگ محمد ترحمی گفت: از سال ۱۳۸۳ جهت گرفتن انواع گواهینامه، آموزش راهنمایی و رانندگی در آموزشگاه ها اضطراری شده است بود و جهت کسانی که مایل به گرفتن گواهینامه موتورسیکلت هستند، ۱۰ ساعت کار عملی رانندگی با موتور و ۱۰ ساعت آموزش تئوری آئین نامه راهنمایی و رانندگی اضطراری است.

۱۴۳۲ نفر از تصادف‌کنندگان اخیر، نوگواهینامه هستند

وی تصریح کرد: جهت درخواست کنندگان گواهینامه پایه سوم از ابتدای مرداد ۹۶ گذراندن ۴۰ ساعت کلاس آموزشی تئوری در فضای آموزشی و مجازی مورد نیاز است.

رئیس اداره حقوقی پلیس راهور ناجا با تأکید بر اینکه علاوه برگذراندن دوره های آموزشی، کسب تجربه بسیار مهم است افزود: شرایط و محدودیت هایی جهت دو گروه موتورسواران و رانندگانی که جهت نخستین بار گواهینامه گرفته اند، ایجاد شده است است.

رئیس اداره حقوقی پلیس راهور ناجا گفت: با عوض کردن در شیوه اخذ گواهینامه، محدودیت‌های جدیدی جهت کسانی که تازه گواهینامه گرفته‌اند ایجاد شده است است.

رئیس اداره حقوقی پلیس راهور ناجا گفت: محدودیت های بیشتری بعد از اخذ گواهینامه در انتظار داوطلبان است و کسانی که تازه گواهینامه گرفته اند تا ۳ ماه حق رانندگی به صورت تنهایی را نخواهند داشت و مورد نیاز است افراد با تجربه ای که دارای گواهینامه رانندگی هستند، آنها را همراهی کنند. همچنین جهت یکسال حق رانندگی در مسیرهای برون شهری نیز از این افراد صلب شده است است.

وی ادامه داد: رانندگی از ساعت ۱۲ شب تا ۵ صبح جهت این دسته از رانندگان ممنوع خواهد بود و مورد نیاز است علامت مثلث شکل راننده مبتدی و تازه کار را بر روی ماشین راه اندازی نمایند.

سرهنگ ترحمی گفت: اگرچه راه اندازی تابلو جهت رانندگان جوان خوشایند نیست، ولی راه اندازی تابلو خطر باعث می شود دیگران مراعات بیشتری کنند و تشخیص رانندگان تازه گواهینامه از سایرین جهت پلیس بسیار ساده خواهد بود.

۱۴۳۲ نفر از تصادف‌کنندگان اخیر، نوگواهینامه هستند

وی با اشاره به راحت بودن نسبی مراحل اخذ گواهینامه در کشورمان نسبت به دیگر کشورهای پیشرفته افزود: رتبه رانندگی رانندگان ما از آسیا بهتر هست، ولی نسبت به اوضاع رانندگی در اروپا فاصله زیادی داریم.

سرهنگ ترحمی با تأکید بر اینکه، اعمال این محدودیت ها در نهایت به نفع همه هست، گفت: امیدواریم این محدودیت ها بتواند از وقوع بعضی تصادفات و غلط های ناشی از کم تجربگی رانندگان جوان جلوگیری کند.

رئیس اداره حقوقی پلیس راهور ناجا گفت: با عوض کردن در شیوه اخذ گواهینامه، محدودیت‌های جدیدی جهت کسانی که تازه گواهینامه گرفته‌اند ایجاد شده است است.

وی درادامه سخنان خود با اعلام اینکه، محدودیت جدیدی جهت گواهینامه پایه سوم و موتورسواران اجرایی می شود، تصریح کرد: مراجعه کنندگان اخذ گواهینامه رانندگی (موتورسیکلت یا سواری) ابتدا رانندگی را در اینترنت تجربه می کنند.

رئیس اداره حقوقی پلیس راهور ناجا افزود: آموزش های رانندگی به سمت استفاده از تکنولوژی پیش می رود.

۱۴۳۲ نفر از تصادف‌کنندگان اخیر، نوگواهینامه هستند

ترحمی گفت: با توجه به داشتن فرهنگ غنی، فقط مورد نیاز است واکنش‌ها رانندگی اصلاح شود. بعضی از رفتارهای رانندگی اتفاق خیز هستند، ولی بعضی از رفتارها به اتفاق (یکبار) صورت می گیرد و عادت راننده نیست که نیاز به اصلاح باشد.

آمارها نشان می دهد روزی ۴۳ نفر در کشور بر اثر حوادث راننگی می میرند و ۹۰۰ نفر مجروح می شوند. در حوادث اخیر ۱۴۳۲ نفر از تصادف کنندگان، نو گواهینامه بوده اند.

رئیس اداره حقوقی پلیس راهور ناجا ادامه داد: ضریب تصویر العمل بعضی افراد بسیار طولانی تر از بعضی دیگر هست، معمولاً تصویر العمل رانندگی بین ۶ دهم تا ۱ طبیعی است که مورد نیاز است با آموزش های نوین در اینترنت رانندگان را با موقعیت های احتمال تصادف آشنا کرد و ضریب آینده نگری وقوع تصادف را تقویت کرد. کسانی که سریعتر از دیگران درک خطر می کنند تصادفات کمتری می کنند.

وی گفت: کسانی که کارت آخر خدمت ندارند هم می توانند گواهینامه بگیرند، ولی طبق قانون کسانی که سرباز فراری هستند و یا مشمولان خدمت عمومی وظیفه هستند، می بایست معرفی و به خدمت سربازی اعزام شوند.

رئیس اداره حقوقی پلیس راهور ناجا در مورد گرفتن نمره منفی رانندگی گفت: گرفتن ۳۰ نمره منفی در مرتبه اول ۶۰ هزار تومان جریمه دارد و چنانچه گواهینامه ضبط شود، رانندگان متخلف ۹۰ هزار تومان جریمه خواهند شد.

وی در ادامه افزود: چنانچه ۶ ماه از وقت گرفتن نمره منفی گذشته باشد و به گرفتن نمره منفی دیگری منجر نشود، مشمول بخشودگی کلیه نمرات منفی خواهد شد.

سرهنگ ترحمی افزود: موتور سواران نوگواهینامه نیز نباید موتورهای بالاتر از ۲۰۰ سی سی سوار نشوند و شخص دیگری را تا سه ماه در ترک خود سوار نکنند.

واژه های کلیدی: اداره | محدودیت | رانندگی | گواهینامه | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs