مراسم بنزین ستاره میلیون فرمانده کل سپاه

مراسم: بنزین ستاره میلیون فرمانده کل سپاه بازدید فرمانده کل سپاه از پالایشگاه پالایشگاه ستاره خلیج فارس خودکفایی بنزین پالایشگاه بندرعباس

گت بلاگز استان ها می توانیم صادرات بنزین به کشورهای دیگر را شروع کنیم

فرمانده کل سپاه گفت: با راه اندازی پالایشگاه ستاره خلیج فارس، کشور نه تنها در تأمین بنزین مورد نیاز خودکفا شده است است بلکه قادر هستیم صادرات بنزین به کشوره

می توانیم صادرات بنزین به کشورهای دیگر را شروع کنیم

به گزارش گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ سرلشکر جعفری در دیدار از پالایشگاه ستاره خلیج فارس گفت: با افتتاح پالایشگاه ستاره خلیج فارس، مراسم خوش حالی خودکفایی بنزین کشور در هفته جاری رقم خواهد خورد.

عبارات مهم : بنزین
سردار سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیش از ظهر امروز (شنبه) همزمان با دوم اردیبهشت ماه سالروز تأسیس رسمی این نهاد، از پالایشگاه ستاره خلیج فارس در بندرعباس دیدار و با قدردانی از همت جهادی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) در ساخت این پالایشگاه اظهار کرد: پالایشگاه ستاره خلیج فارس به عنوان نخستین پالایشگاه طراحی شده است بر اساس خوراک میعانات گازی در سه فاز ۳۶۰ هزار بشکه ای در کنار پالایشگاه فعلی بندرعباس با همت و تلاش جهادی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء ساخته شده است است و قادر به تولید روزانه ۳۷ میلیون لیتر بنزین است که درحال حاضر میزان تولید آن ۱۲ میلیون لیتر است

وی افزود: خوراک (میعانات گازی) مورد نیاز این پالایشگاه از طریق یک خط لوله به طول بیش از ۳۸۸ کیلومتر از پالایشگاه های گازی عسلویه تأمین می شود.

سرلشکر جعفری با بیان اینکه این پالایشگاه بزرگترین پالایشگاه دنیا به لحاظ وسعت است گفت: مساحت ۷۰۰ هکتاری آینده نگری شده است توانایی توسعه آن در آینده را فراهم کرده هست.

وی اضافه کرد: ساخت این پالایشگاه از بهمن ماه سال ۱۳۸۹ و در اوج تحریم های ظالمانه به وسیله پیمانکاران و مشاورین داخلی و متخصصین و جهادگران قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) شروع شد و حدود ۸۰ درصد تجهیزات بکار گرفته شده است در آن ساخت داخل هست.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه در مراحل ساخت پالایشگاه ستاره خلیج فارس بیش از ۱۰ هزار نفر نقش آفرین بوده اند اظهار کرد: ملت کشور عزیزمان ایران استحضار دارند که در حال حاضر نیاز کشور ۵۹ میلیون لیتر بنزین در روز است که بیش از ۱۰ میلیون لیتر آن از خارج از کشور تأمین می شود.

وی افزود: با راه اندازی پالایشگاه ستاره خلیج فارس کشور در تأمین بنزین مورد نیاز خودکفا شده است است بلکه قادر هستیم صادرات بنزین به کشورهای دیگر را نیز شروع کنیم.

سرلشکر جعفری در ادامه با بیان اینکه بنده به قصد دیدار از حاصل زحمات مجاهدان عرصه اقتصاد کشور و خسته نباشید به تمامی عوامل اجرایی و مدیران این پروژه و تبریک به ملت کشور عزیزمان ایران به واسطه این دستاورد بزرگ و تاریخی در جمع این عزیزان حضور پیدا کرده ام، تصریح کرد: افتخار دارم این نوید را به ملت کشور عزیزمان ایران بدهم که طی چند روز آینده “جشن خودکفایی بنزین کشور” با افتتاح رسمی پالایشگاه ستاره خلیج فارس رقم خواهد خورد.

فرمانده کل سپاه در آخر با تأکید بر اینکه افتتاح این پالایشگاه بار دیگر اثبات “ما می توانیم” ایرانی ها را به رخ دشمن های و آنانی که فکر می کنند بایستی با فشار و تحریم ما را نیازمند خود نگه دارند، خواهد بود، گفت: به فضل الهی این روحیه انقلابی و مدیریت جهادی دستاوردهای جدیدی در عرصه های دیگر اقتصادی را به دنبال خواهد داشت و ثمرات حرکت به سمت اقتصاد مقاومتی و تکیه بر خودباوری بومی را به همگان نشان خواهد داد.

انتهای پیام/ب

واژه های کلیدی: بنزین | ستاره | میلیون | فرمانده کل سپاه | بازدید فرمانده کل سپاه از پالایشگاه | پالایشگاه ستاره خلیج فارس | خودکفایی بنزین | پالایشگاه بندرعباس

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs